You are currently viewing XV Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej

W minioną sobotę 25 maja odbył się  XV RAJD WETERANÓW SZOS PO ZIEMI MOGILEŃSKIEJ organizowany co roku z inicjatywy Stowarzyszenia Motoklasyczni na czele z Panem Krzysztofem Witczakiem, który podczas tego wydarzenia pełnił rolę Komandora Rajdu.

Firma CF będąc jednym ze sponsorów imprezy wystawiła do rywalizacji zabytkową  Syrenkę z 1967 roku.  Załoga w składzie: Marcin Zacharenko- kierowca, Hanna Zacharenko –pilot oraz Zofia Stablewska zajęła w kat. auto2019 piąte miejsce ze stratą 2,7 pkt. do zwycięzcy. Nasza załoga bardzo szybko i sprawnie rozwiązywała zadania, a dzięki dobrej orientacji w terenie oraz umiejętnym odczytywaniu wskazówek zawsze bez problemu dotarła na wyznaczone miejsce.

Oficjalne otwarcie rajdu i odprawa miała miejsce o godzinie 9.00 na terenie Zespołu Szkół w Bielicach, gm. Mogilno.

Rywalizacja miała charakter rajdu na orientacje z itinererem strzałkowym. Trasa rajdu była podzielona na dwa odcinki o łącznej długości 88,5km i przebiegała w następującej kolejności:

Start Bielice

Punkt Kontroli Przejazdu -1 (Próba Strzelecka)

PKP-2 (Test z historii motoryzacji)

PKp-3 (Test z historii motoryzacji)

PKP-4 (Test z historii motoryzacji)

PKP-5 (Próba zręcznościowa- toczenie opony)

PKP-6 (Test z BRD)

PKP-7 (Slalom na deskorolce)

Na trasie należało odnaleźć 8 motywów fotograficznych oraz odpowiedzieć na 9 zagadek. Na początku pierwszego odcinka należało zaliczyć Ocenę Techniki Jazdy na torze manewrowym w Bielicach a na końcu tego odcinka w Mogilnie Próbę Jazdy Sprawnościowej.

Pokonanie pierwszego odcinka zajęło naszej załodze 3,5 godziny, z kolei znacznie krótszy, drugi odcinek udało się pokonać w godzinę.

W trakcie zmagań od godziny 11.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Mogilnie sympatycy oraz wszyscy zainteresowani mogli podziwiać wystawę pojazdów zabytkowych.

Od godziny 17.00 na terenie bazy rajdu odbywał się piknik z ogniskiem dla uczestników spotkania. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz oficjalne zakończenie rajdu miało miejsce około godziny 20.